Interaktivní expozice lidských dovedností

Interaktivní expozice lidských dovedností


Klášter klarisek, Bývalý hospodářský dvůr

Našim cílem bylo vytvořit expozici, která nebude postavena na klasickém modelu výstavních prostor. Šlo nám především o to, aby návštěvníci informace sami získávali, skrze různé aktivity. Interaktivní přístup poznávání se v současné době těší velké oblibě. O tom svědčí i velký zájem návštěvníků, kteří Interaktivní expozici lidských dovedností, umu našich předků, vyhledávají a mnohdy se opakovaně vrací.

Tematicky zařízené místnosti přibližují lidem řemesla, tradiční znalosti středověkých klášterů a život šlechty v době gotiky a renesance. V alchymistické dílně je možné míchat lektvary, jinde lze zkoušet kostýmy, vyrábět bylinné olejíčky, malovat přes šablony nebo třeba psát husím brkem. Pro nejmenší máme otevřenou hernu, plnou tradičních hraček a jistě je zaujme také strašidelný Danse Macabre v podkrovní části expozice. Na půdě je zároveň umístěn i jeden z největších skvostů expozice, a to veliký model historického centra města Český Krumlov.

Jelikož bychom si přáli, aby i opakovaná návštěva Klášterů přinášela lidem nové zážitky, tvůrčí činnosti budeme sezónně obměňovat. Návštěvník má příležitost vždy vytvářet něco nového.

Potenciál expozičních prostor chceme využít i pro pořádání tvůrčích workshopů. Velmi se nám osvědčily akce zaměřené na bylinky a jejich zpracování. Na programu se dále objeví i výroba mýdla a jiné kreativní kurzy.

Po interaktivní expozici navštívíte expozici pivovarnictví, která hravě i interaktivně představuje středověkou výrobu piva. Pivovary původně vznikaly právě v klášterech. Osahat si můžete středověké náčiní, různé druhy sladu a dočíst se o původně řídké a málo prokvašené kaši a jejím postupným zdokonalováním.

 


Informace pro návštěvníky

Vstupné:

  • základní 190 Kč
  • snížené 150 Kč
  • rodinné 380 Kč

 

Interaktivní xpozice je bezbariérově přístupná z části, bezbariérový přístup není umožněn do sklepa a na půdu.

Expozice pivovarnictví není bezbariérově přístupná.

 

Fotografie

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader