Archiv programů

Program říjen 2017

Program říjen 2017

Kde: Areál klášterů

Kdy: 1. 10. 2017 - 31. 10. 2017

Tématické zaměření: program říjen 2017

Vhodné pro: děti i dospělé

KLÁŠTERY ČESKÝ KRUMLOV
PROGRAM ŘÍJEN 2017


TIP NA ŘÍJEN:
VERNISÁŽ VÝSTAVY ANDĚL PÁNĚ 2!

Anděl Páně 2 je zpět v Českém Krumlově! Po loňském velkolepém úspěchu v českých kinech přináší Kláštery Český Krumlov ve spolupráci s Barrandov Studio a.s. a SUPŠ sv. Anežky České první samostatnou výstavu k filmu Anděl Páně 2 realizovanou mimo barrandovské ateliéry! Vernisáž výstavy proběhne už 28. října 2017!

 

Neděle 1.10.2017

DEN ARCHITEKTURY 2017
FILIP HERMANN: ČESKÝ KRUMLOV REVITALIZOVANÝ

Komentovaná exkurze se studentem architektury Filipem Hermannem začne v 15.00 hod v Hradební ulici a povede kolem oceněné jižní fasády Horního hradu. Kláštery Český Krumlov, které získaly hned několik architektonických cen, zpřístupní v rámci komentované exkurze své interiéry v 16.30 hod. Závěr bude patřit kinu Luna a filmu o architektuře.
16.30 hod, Klášterní dvůr (15.00 hod, Hradební ulice)
omezená kapacita, vstup zdarma

 

Neděle 8.10.2017

CYKLUS BYLINKOVÝCH WORKSHOPŮ A PŘEDNÁŠEK
RADMILA MALINOVSKÁ: BYLINKOVÁ PŘEDNÁŠKA „PODZIMNÍ OČISTA“

Jak na podzimní splín a jak se připravit na zimu? Co našemu tělu prospívá a co může naopak škodit? V oblíbeného cyklu Radmila Malinovská nyní přiblíží, jak své tělo nejlépe detoxikovat potravinami a bylinami. Říjnový seminář bude jednoduše plný zajímavostí, takže se máte určitě na co těšit!
16.00–18.00 hod, Velký sál
kapacita 90 osob, vstup 80 Kč, možnost rezervace v Návštěvnickém centru
 

Sobota 14.10.2017

ŘEMESLA NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE

Druhou říjnovou sobotu se můžete v rámci klášterního programu těšit na otevření mnoha řemeslných dílen! Přijďte se naučit dovednostem našich předků od hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky či sklářky a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Kromě samotného tvoření lze zakoupit i další předměty, které vyrobili naši klášterní řemeslníci.
10.00–18.00 hod, Řemeslná ulička u Klášterního dvora
platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

 

VYPÁLENÉ KLÁŠTERY

Šest keramiků pod širým nebem! Venkovní pícky na pálení keramiky i hrnčířské kopací kruhy na Klášterním dvoře! Jedinečná událost připravená ve spolupráci s naším hrnčířem Karlem Dvořákem, kde budou veřejnosti představeny nejrůznější techniky historického vypalování keramiky! Velkým lákadlem budou především efektní ukázky staré japonské techniky RAKU či malý keramický trh.
10.00–18.00 hod, Klášterní dvůr
platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč


SCHOLA HISTORICA
VOJTA VRTEK: ŽONGLÉRSKÝ WORKSHOP PRO DĚTI I DOSPĚLÉ

Chcete získat základní poznání potřebné k tomu stát se dobrým žonglérem? Neváhejte a nenechte si ujít workshop vedený jedním z nejznámějších českých kejklířů Vojtou Vrtkem, který vám představí vše, co opravdový žonglér ke svému řemeslu potřebuje. Budete mít možnost proniknout do základů práce s míčky, diabolem, vyzkoušet svou šikovnost při chůzi na laně nebo jízdě na jednokolce.
15.00–17.00 hod, Velký sál a Seminární místnosti
kapacita 30 osob, vstup 120/80 Kč, doporučené věkové omezení dětí od 8 let,
možnost rezervace v Návštěvnickém centru


ŠVÝCARSKÝ SMÍŠENÝ SBOR LAUDATE CHOR, SMÍŠENÝ PĚVECKÝ SBOR PERCHTA A KRUMLOVSKÝ KOMORNÍ ORCHESTR

Českokrumlovský smíšený pěvecký sbor Perchta pod vedením JUDr. Evy Zajíčkové
a Krumlovský komorní orchestr pod vedením Lucie Sirové přináší do klášterního kostela opět bohatý hudební program od středověkých chorálů až po oblíbené skladatele barokní, klasicistní a současné hudby. Říjnový koncert osvěží host ze švýcarského Curychu – smíšený pěvecký sbor Laudate Chor pod vedením evropsky uznávaného sbormistra a skladatele Gonzague Monney.
18.00 hod, Klášterní kostel Božího Těla a Panny Marie
kapacita 200 osob, vstup 80/50 Kč, možnost rezervace v Návštěvnickém centru

 

Pátek 20.10.2017

POCTA PETRU EBENOVI
VARHANNÍ KONCERT KATEŘINY MÁLKOVÉ

24. října 2017 uplyne deset let od smrti Petra Ebena, jednoho z nejvýznamnějších českých skladatelů, varhaníků a klavíristů 20. století. Tato výrazná osobnost hudebního světa byla úzce spjata s českokrumlovskými kláštery. V jednom z bytů bývalého kláštera klarisek totiž bydlela první Ebenova učitelka klavíru Fany Postulka, která svého nadaného žáka s židovskými kořeny potají vyučovala v období druhé světové války. Kláštery Český Krumlov připomínají toto významné výročí varhanním koncertem uznávané české varhanice Kateřiny Málkové. V programu zazní kromě skladeb Petra Ebena i díla Johanna Sebastiana Bacha, Arvo Pärta, Philipa Glasse či Jeana-Louise Florentze.
19.00 hod, Klášterní kostel Božího Těla a Panny Marie
kapacita 200 osob, vstup 100/70 Kč, možnost rezervace v Návštěvnickém centru

 

Sobota 28.10.2017

ŘEMESLA NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE

Poslední říjnovou sobotu se můžete v rámci klášterního programu těšit na otevření mnoha řemeslných dílen! Přijďte se naučit dovednostem našich předků od hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky či sklářky a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Kromě samotného tvoření lze zakoupit i další předměty, které vyrobili naši klášterní řemeslníci.
10.00–18.00 hod, Řemeslná ulička u Klášterního dvora
platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

 

TRH ANDĚLA PÁNĚ 2

V rámci vernisáže barrandovské výstavy k filmu Anděl Páně 2 se můžete těšit na drobný filmový trh na Klášterním dvoře. Teplý štrůdl, jablečný svařák, horké párky
a mnoho dalšího z pohádky na vás bude čekat od 28. října každou řemeslnou sobotu až do konce roku! Další důvod, proč nezůstávat doma a užít si naplno podzim v českokrumlovských klášterech!
10.00–18.00 hod, Klášterní dvůr
platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

 

VERNISÁŽ VÝSTAVY ANDĚL PÁNĚ 2

Anděl Páně 2 je zpět v Českém Krumlově! Po loňském velkolepém úspěchu v českých kinech přináší Kláštery Český Krumlov ve spolupráci s Barrandov Studio a.s. a SUPŠ sv. Anežky České první samostatnou výstavu k filmu Anděl Páně 2 realizovanou mimo barrandovské ateliéry! Filmová výstava poodkryje zákulisí příprav i samotného natáčení. Můžete  se těšit na návrhy nejrůznějších scénických řešení, originální kostýmy včetně výtvarných skic, velkoformátové fotografie i kulisy a autentické rekvizity z filmu. Kromě filmového ateliéru zobrazujícího scénu u nebeské brány s kostýmy anděla Petronela a čerta Uriáše na vás čeká byt nabubřelého majitele krejčovny či střípky z trhu, kde trojice zloduchů ústřední dvojici pronásledovala. Chybět nebudou ani rekvizity z krejčovny či z provoněné cukrárny. Výstava bude přístupná v rámci Interaktivní expozice lidských dovedností, a tak o zábavu skrze různé aktivity nouze nebude. Od konce října do konce března se stane
Anděl Páně 2 hlavním tématem i většiny doprovodných programů pro malé i velké návštěvníky. Užijte si nejenom období adventu s andělem Petronelem
a čertem Uriášem!
15.00 hod, Velký sál
omezená kapacita, vstup zdarma, možnost rezervace v Návštěvnickém centru


 

STÁLÉ EXPOZICE

ŽIVOT A UMĚNÍ V KRUMLOVSKÝCH KLÁŠTERECH

Expoziční okruh pro milovníky historie a kulturních zážitků nabízí prohlídku zachráněných uměleckých děl i jedinečně dochovanou středověkou architekturu klášterního ambitu, unikátní nástěnnou malířskou výzdobu kaple sv. Wolfganga i nádheru umělecko-řemeslné výzdoby a mobiliáře klášterního kostela.
Otevřeno denně, po–ne; 10.00–18.00 hod


INTERAKTIVNÍ EXPOZICE LIDSKÝCH DOVEDNOSTÍ

Nenechte se zmást pojmem „klášter“. O tom, že v sídle řeholníků a řeholnic rozhodně není a ani dříve nebyla nuda, se můžete „na vlastní oči a ruce“ přesvědčit v druhém návštěvnickém okruhu v prostorách bývalého konventu klarisek, a to doslova od sklepa až po půdu. Součástí expozice je od 28. října 2017 do 31. března 2018 filmová výstava Anděl Páně 2.
Vhodné pro rodiny s dětmi.
Otevřeno denně, po–ne; 10.00–18.00 hod

 

VÝSTAVY

FILMOVÁ VÝSTAVA ANDĚL PÁNĚ 2

Cyklus filmových výstav ve spolupráci s Barrandov Studio a.s.
Filmová výstava poodkryje zákulisí příprav i samotného natáčení. Můžete se těšit na návrhy nejrůznějších scénických řešení, originální kostýmy včetně výtvarných skic, velkoformátové fotografie i kulisy a autentické rekvizity z filmu.
Otevřeno denně, po–ne; 10.00–18.00 hod


JIŘÍ HAVLÍK

PRŮVAN KRUMLOVSKÝCH KLÁŠTERŮ

Výstava černobílých fotografií českokrumlovského výtvarníka Jiřího Havlíka mapující více než dvacetileté období, kdy autor žil a tvořil přímo v krumlovských klášterech. Jiří Havlík je svými díly nejenom fotografickými zastoupen v mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Za svou fotografickou tvorbu obdržel několik cen a odborných uznání.
Ambit bývalého kláštera klarisek (vstup z Nádvoří klarisek)
Otevřeno denně, po–ne; 10.00–18.00 hod, vstup zdarma

 

ŘEMESLNÉ DÍLNY

Každý den v týdnu je možné si vyzkoušet některé z řemesel a pod vedením řemeslníka si vyrobit vybraný řemeslný výrobek.
Otevřeno denně, po–ne: 10.00–18.00 hod, Řemeslná ulička u Klášterního dvora
omezená kapacita dílen, aktuální denní nabídka dílen na www.klasteryck.cz
platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

 

ODDYCHOVÉ CENTRUM „U KLARISEK“

Přijďte ochutnat dobroty naší pekařky v klidném a příjemném historickém prostředí bývalého hospodářského dvora kláštera klarisek.
Otevřeno denně, po–ne; 10.30–19.30 hod

 

Změna programu vyhrazena.

Program ke stažení naleznete ZDE
 

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader