ŠKOLNÍ PROGRAMY

Skupinové vstupy do expozic bez lektora: 

Interaktivní expozice

Zajímá vás jak v dávných dobách žila šlechta, ale také prostý lid? Co bylo nezbytnou součástí domácností, jak se tiskly knihy, uchovávaly potraviny, nebo v čem se míchaly lektvary? Pak jste na správném místě. Čeká na vás zábava pro celou rodinu, ke všemu můžete přivonět a na vše si můžete sáhnout. Ať přijdete v kteroukoliv roční dobu, vždy objevíte něco nového.

Tematicky zařízené místnosti přiblíží řemesla, život v klášteře i na zámku či alchymistickou dílnu. V rámci návštěvy si namícháte bylinkový čaj, koupelovou sůl nebo si vyzkoušíte umění krasopísma. Na půdě spatříte jeden z největších skvostů expozice - velký model historického centra města Český Krumlov a děti zcela jistě potěší návštěva herny s tradičními hračkami. 

Délka návštěvy: cca 90 min

Cena: 150 Kč/ os. + pedagog zdarma

Nástroje užívané pro skladování a zpracování potravin, foto: Lubor MrázekDětská herna, foto: Lubor MrázekGotické, renesanční i barokní krovy, foto: Lubor MrázekAlchymistické náčiní, foto: Lubor MrázekInteriér renesanční místnosti, foto: Lubor MrázekKnihtisk, foto: Lubor MrázekBylinková místnost, foto: Kláštery Český KrumlovSkriptorium, zdroj: Kláštery Český Krumlov

Svět fantazie Jindry Čapka

Svět fantazie plný pohádkových příběhů, tajuplných krajin, pitoreskních postav, zvířat i nadpřirozených bytostí odhalí nová a dosud největší výstava knižních ilustrací, mezinárodně uznávaného výtvarníka Jindry Čapka. Nejenom obrázky, ale také tvůrčí ateliér, čítárna a zábavně poznávací doprovodný program čekají na malé i velké návštěvníky. V nových klášterních prostorách se připomenou ikonicky známé pohádky mnoha generací, jako jsou Příběhy tisíce a jedné noci, Kubula a Kuba Kubikula nebo například Pinnocchiova dobrodružství.

Ilustrace dětem přiblíží Hra fantazie, představující cyklus kreativních úkolů a kvízů založený na sbírání hracích karet přímo v prostorách výstavy. 

Délka návštěvy: cca 90 min

Cena: 150 Kč/ os. + pedagog zdarma

Tvořivé aktivity

Zpestřete si návštěvu Klášterů tvořivými aktivitami v našich dílnách, které lze využít samostatně nebo jako doplněk programu. 

Výrobek Cena Délka programu Maximální kapacita skupiny
Mýdlo 50 Kč 60 min 12 osob
Máčená svíčka 50 Kč 45 min 12 osob
Litá svíčka 50 Kč 60 min 12 osob
Obálka s pečetí 40 Kč 45 min 20 osob
Drátkovaná ozdoba 40 Kč 30 min 15 osob
Koupelová sůl 20 Kč 30 min  12 osob

*minimální kapacita je 5 osob na aktivitu

Klášterní příběhy 

Klášterní příběhy pro děti

Už jste slyšeli příběh o Margaretě nebo o zamilované jeptišce? Tyto a jiné pověsti, které se českokrumlovskými kláštery nesou po staletí, uslyšíte v podání kostýmovaného průvodce na místech, kde se sami zrodily. Podmanivé vyprávění doplněné o jednoduché úkoly zakončíte výrobou máčené svíčky v klášterní svíčkárně.

Délka návštěvy: 60 min

Cena: 150 Kč/ os. + pedagog zdarma

 

Partneři
Jihočeský kraj Město Český Krumlov Městské divadlo Český Krumlov DMO Český Krumlov Region Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České, Český Krumlov Trip Advisor Larson-Juhl s.r.o. POHL cz, a.s. VIDOX s.r.o. POstavPO s.r.o. Jihočeská centrála cestovního ruchu Český rozhlas České Budějovice Kudy z nudy

Kláštery Český Krumlov