Štěpán Zavřel: Cesta za hvězdami

Výstava ilustrací s programem pro děti

Štěpán Zavřel: Cesta za hvězdami, Výstava ilustrací s programem pro děti

3+ galerie, Kláštery Český Krumlov
Klášterní dvůr 97, Český Krumlov, 38101
GPS: 48°48'48.36"N, 14°19'5.04"E

Výstava Cesta za hvězdami představí poprvé v Česku dílo ilustrátora Štěpána Zavřela, který se po své dobrodružné cestě za svobodou stal hvězdou evropské dětské knihy. Vydejte se za půvabnými krajinami v jeho ilustracích na cestu za betlémskou hvězdou a ponořte se do příběhů plných zázraků starých více než tisíc let. Nechte se očarovat kouzlem rajské zahrady, postavte bájnou babylonskou věž a nahlédněte do malebného světa, kde králové putují pouští, pastýři pozorují noční oblohu a očekávají narození Ježíška.

Štěpán Zavřel (1932–1999)
Ilustrátor, žák Jiřího Trnky. Roku 1958 emigroval do Itálie, studoval v Římě a Mnichově. Usadil se u severoitalského města Sarmede. Je autorem řady dětských knih a ilustrací pro dětské knihy. Výrazně ovlivnil italskou moderní ilustraci pro děti. Jeho odkaz je uchován ve dvou muzeích v Itálii – Museo Štěpán Zavřel v Sarmede a Museo Artistico Štěpán Zavřel na zámku Brazza u severoitalského Udine. Jsou po něm pojmenované ulice, v severoitalském městečku Sarmede i náměstí a mezinárodní letní ilustrátorská škola, která v tomto roce slaví jubilejní čtyřicáté výročí.

Výstava je součástí dlouhodobého projektu 3+ galerie Sbírka ilustrací pro děti a v rámci mezinárodní spolupráce ji realizuje Město Český Krumlov, Kláštery Český Krumlov, Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České a Fondazione Štěpán Zavřel Sarmede. Hlavním partnerem je rámařská firma Larson-Juhl.Další informace

Partneři
Jihočeský kraj Město Český Krumlov Městské divadlo Český Krumlov DMO Český Krumlov Region Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České, Český Krumlov Trip Advisor Larson-Juhl s.r.o. POHL cz, a.s. VIDOX s.r.o. POstavPO s.r.o. Jihočeská centrála cestovního ruchu Český rozhlas České Budějovice Kudy z nudy

Kláštery Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Využíváme také cookies pro remarketing, které déle využívají reklamní a sociální sítě pro úpravu zobrazovaných reklam tak, aby pro vás byly zajímavé. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: