Projekt revitalizace Klášterů Český Krumlov

Název: Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov

Registrační číslo projektu: CZ.1.06/5.1.00/01.06132, spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu, Oblasti intervence 5.1.

Místo realizace: město Český Krumlov

Celkové výdaje projektu: 326 890 190 Kč

Celková výše podpory: 323 249 692 Kč

Termín realizace: 2010 - 2015

Cíle projektu: Primárním cílem je revitalizace areálu pro poskytování moderních kulturních a vzdělávacích služeb různým skupinám odborné a laické veřejnosti jako vzorového projektu obnovy a využití významných památek obdobného typu. Sekundárním cílem je zatraktivnit historické jádro pro obyvatele a celé město pro návštěvníky a investory. Plánované kulturní a vzdělávací služby se tématicky váží nejen na specifické kulturní dědictví spojené přímo s historií areálu klášterů a celého města, ale také na významné součásti kulturního dědictví České republiky vztahující se hlavně k období gotiky, renesance a baroka. Jednotlivá témata programové náplně budou řešena kombinací různých forem (badatelská a dokumentační činnost, vzdělávací činnost, přednášky, workshopy a kurzy, interaktivní a muzeální expozice, kulturní akce jako koncerty a divadelní představení) tak, aby byly atraktivní pro všechny cílové skupiny návštěvníků. Projekt přitom klade důraz jak na kvantitativní stránku (velký počet plánovaných aktivit a návštěvníků), tak na kvalitativní stránku náplně (tématické rozmanitost a vysoká odborná úroveň, při využití moderních a efektivních forem). Celkovým záměrem je vytvoření moderního kulturně vzdělávacího centra uchování, dokumentace a prezentace kulturního dědictví uprostřed historického jádra města s celoroční nabídkou atraktivních služeb pro různé cílové skupiny odborné veřejnosti a laické veřejnosti z Českého Krumlova i odjinud.

Kronika projektu revitalizace areálu klášterů Český Krumlov (pdf, 9.74 MB)

 

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 1.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 2.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 3.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 4.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 5.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 6.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 7.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 8.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 9.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 10.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 11.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 12.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 13.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 14.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 15.

Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov 16.

Autor, zdroj: ČT24, MÚ Český Krumlov, Jan Langer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partneři
Jihočeský kraj Město Český Krumlov Městské divadlo Český Krumlov DMO Český Krumlov Region Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České, Český Krumlov Trip Advisor Larson-Juhl s.r.o. POHL cz, a.s. VIDOX s.r.o. POstavPO s.r.o. Jihočeská centrála cestovního ruchu Český rozhlas České Budějovice Kudy z nudy

Kláštery Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Využíváme také cookies pro remarketing, které déle využívají reklamní a sociální sítě pro úpravu zobrazovaných reklam tak, aby pro vás byly zajímavé. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: