Provozovatelé a partneři

Rytířský řád Křižovníků s červenou hvězdou

Rytířský řád Křižovníků s červenou hvězdou

Jedná se o jediný řád českého původu, který se vyvinul z laického špitálního bratrstva, a byl založen roku 1233 sv. Anežkou Přemyslovnou v Praze.  Je jediným mužským řádem, který vznikl na českém území a v Praze měl vždy své hlavní sídlo. Řád sice nedal církvi žádného svatého či blahoslaveného, ale přesto vyoral hlubokou a nesmazatelnou brázdu v oblasti kultury a vzdělanosti, jakož i na poli duchovním a charitativním, a to nejen v českých zemích, ale i všude tam, kam až jeho vliv dosahal.

Město Český Krumlov

Město Český Krumlov

Křivolaké uličky, romantická zákoutí a unikátní komplex měšťanských domů s impozantní dominantou zámku nad meandrem Vltavy, vynikající výstavy umělců světoznámých jmen, koncerty, hudební festivaly, divadelní představení, hospůdky, kavárny i středověké krčmy.

Městské divadlo Český Krumlov

Městské divadlo Český Krumlov

Posláním Městského divadla Český Krumlov je přinášet celoročně do Českého Krumlova kvalitní, žánrově pestrou kulturní nabídku pro všechny věkové kategorie. A to především pro občany města a okresu. Městské divadlo Český Krumlov o.p.s. je obecně prospěšnou společností.

SUPŠ sv. Anežky České v Českém Krumlově

SUPŠ sv. Anežky České Český Krumlov

SUPŠ byla po vypracování projektu zařazena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy do sítě státních škol v roce 1991. Její patronkou se stala sv. Anežka z rodu Přemyslovců, která podporovala umění a vzdělanost. Výuka na SUPŠ sv. Anežky České probíhá formou čtyřletého denního studia.

Centrum barokní kultury Český Krumlov

Centrum barokní kultury Český Krumlov

Myšlenkou a cílem „Centra barokní kultury“ v rámci projektu Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov (IOP) bylo vytvořit funkční, časově perspektivní výukové centrum, které bude prvořadně zázemím pro dobové osvojování širokého komplexu barokních umění v rámci tzv. barokní opery.

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: