Vlasta Baránková: Bim, Bam, Bum

Další z výstav ilustrací v 3+ galerii s programem pro děti

Vlasta Baránková: Bim, Bam, Bum, Další z výstav ilustrací v 3+ galerii s programem pro děti

Tři medvědí muzikanti Bim, Bam a Bum, Lískulka, Broučci, Pírko nebo obrázkové zpěvníky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře patří mezi nejznámější výtvarná zpracování oceňované české ilustrátorky Vlasty Baránkové. Její ilustrace doprovázejí více než 140 tuzemských i zahraničních knižních titulů a dodnes jsou silnými motivy večerníčků pro děti v Česku i na Slovensku. Výstava BIM, BAM, BUM je poctou Vlastě Baránkové a vznikla při příležitosti oslavy jejího životního jubilea.

Vlasta Baránková (1943)
Česká výtvarnice Vlasta Baránková žije a tvoří v Brně. Navrhovala hračky a loutky, věnovala se grafickému designu nebo výstavní grafice, později také malbě, ilustracím dětských knih a tvorbě animovaných seriálů. Od roku 1986 spolupracovala s nakladatelstvím Bohem Press, později s vydavatelstvími Albatros nebo Bambook. Dílo prezentovala na českých i mezinárodních výstavách a obdržela řadu ocenění.

Otevírací doba leden–březen:

  • pátek 13:00–18:00, sobota, neděle 10:30–18:00
  • jarní prázdniny (okres Český Krumlov) 11. – 15. 3. denně 10:30–18:00
  • velikonoční prázdniny 28. 3. – 1. 4. denně 10:30–18:00
Adresa:
3+ Galerie
Klášterní dvůr 97
381 01 Český Krumlov
Zobrazit na mapě

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: