Interaktivní expozice s historickou hernou
Interaktivní expozice s historickou hernou

Máte doma obraz města? Zapůjčte jej na výstavu

Máte doma obraz města? Zapůjčte jej na výstavuMartin Malý, ředitel Kláštery Český Krumlov p.o.
Dalibor Uhlíř, místostarosta města Český Krumlov
Kláštery Český Krumlov

S novou koncepcí využití částí prostor galerie v historických prostorách českokrumlovských klášterů přicházíme s dotazem na občany a přátele Českého Krumlova, zda by neměli případní vlastníci zajímavých obrazů z města a jeho okolí zájem představit je veřejnosti. Ve světě je běžné, že i nejprestižnější galerie světa často vystavují díla ze soukromých sbírek. Proto přicházíme s výzvou občanům, zdali by měli o takovou výstavu zájem.

Naše město je jedno z nejznámějších měst v Evropě. Už v dobách dávno minulých bylo inspirací k tvorbě mnoha umělcům. Víme, že domovy, či pracoviště mnohých z nás zdobí někdy velice zajímavé obrazy zachycující dávný obraz našeho města i jeho vývoj. Vás, kteří takový obraz, nebo obrazy vlastní, bychom chtěli oslovit a nabídnout vám, zda byste se o pohled na ně nechtěli podělit i s jinými spoluobčany či návštěvníky našeho města tím, že byste jej na krátkou dobu zapůjčili Městu Český Krumlov, zastoupené jeho příspěvkovou organizací Kláštery Český Krumlov, aby mohli být vystaveny v reprezentativních historických prostorách Galerie českokrumlovských Klášterů a obohatit tak nejen nadcházející turistickou sezonu v našem městě.

Vlastníky děl, které tato nabídka oslovila a mají zájem se dozvědět více, se mohou o podmínkách a pravidlech dočíst na webu klášterů www.klasteryck.cz, nebo se s dotazem obrátit na email martin.maly@klasteryck.cz. Termín na doručení nabídek je do 25. března 2024. Podmínky výpůjčky najdete zde.

Partneři
Jihočeský kraj Město Český Krumlov Městské divadlo Český Krumlov DMO Český Krumlov Region Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České, Český Krumlov Trip Advisor Larson-Juhl s.r.o. POHL cz, a.s. VIDOX s.r.o. POstavPO s.r.o. Jihočeská centrála cestovního ruchu Český rozhlas České Budějovice Kudy z nudy

Kláštery Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Využíváme také cookies pro remarketing, které déle využívají reklamní a sociální sítě pro úpravu zobrazovaných reklam tak, aby pro vás byly zajímavé. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: